Pupienky? Radše niee!!!

Čítala som ďalší článok na www.vichy.sk  určite je nás viac takých ktorých trápia červené alebo biele pupáky niekto ich má viac niekto menej a nie a nie sa ich zbaviť tak sa chcem o tom dozvedieť čo najviac alebo aspoň to zmierniť ale stále a stále sa objavujú :(

Robila som si  jeden test odpovedáte tam na otázky o vašej pleti a na konci vám vihodnotí čo by pre vás bolo vhodné, nezistila som nič také čo by som ešte nevedela, len mi tam vihodí produkty ktoré by boli vhodné pre vás tak ak používate kozmetiku Vichy môžete to vyskúšať. Nejde mi o to aby som vichy robila reklamu len ma zaujal tento článok a narazila som tam ešte na tento test. Ak by vás to náhodou zaujímalo viac tak  TU.








Odkiaľ sa vlastne pupienky berú?

Vyzerá to tak, že pupienky sa objavujú zo dňa na deň úplne bez varovania. Ako to teda vlastne funguje? Dermatológ Philippe Deshayes vysvetľuje: „Úlohou mazových žliazok je vylučovať kožný maz (sébum), ktorý však niekedy úplne neodteká. Hromadí sa na povrchu kože, upcháva póry, a tak sa začína tvoriť pupienok.“ Čo ale môže pupienok zhoršiť, je kontaminácia baktériami. Kvôli nej sa z bežného komedonu môže stať navretý, červený a bolestivý pupienok. Prečo? Jednoducho preto, že pre niektoré baktérie prítomné v našej kožnej flóre predstavuje nadbytok kožného mazu priaznivé prostredie. A tak sa ľahko množia a spôsobujú zápal.

Ruky preč!

Nevedomky sa naše ruky dotýkajú vzniknutého pupienka až 65-krát za deň. Podľa mikrobiológov sa predmety dennej potreby ako telefón, volant, nákupný vozík a počítačová klávesnica doslova hemžia tisíckami baktérií. Verte alebo nie, na každom štvorcovom centimetri mobilného telefónu je prítomných asi 25 000 baktérií! Na rukách a nechtoch sú prítomné baktérie aj keď si ich pravidelne umývame. Dermatológ Philippe Deshayes preto nechodí okolo horúcej kaše: „Odolajte nutkaniu dotýkať sa pupienkov, inak riskujete sekundárnu infekciu, čo vedie k vážnejším léziám, ktoré miznú len pomaly a s komplikáciami.“

Nenechajte si pupienkom kaziť život!

“Keď sa nám na tvári objaví pupienok, cítime sa bezmocní,” hovorí koučka životného štýlu Odile Mohen. “Inštinktívne to sami chceme napraviť, bez ohľadu na následky.”  Vytlačenie pupienka sa javí ako okamžité, oslobodzujúce riešenie. Ako teda odolať? Riaďte sa nasledujúcimi piatimi Odilinými radami:
  • Prestaňte sa pozorovať v zrkadle! Kozmetické zrkadielka môžu všetko ešte zveličiť, a pokiaľ ste sama doma, niekedy proste nemôžete odolať pokušeniu…
  • Pripomeňte si, že naozaj nejde o koniec sveta! Pred romantickou schôdzkou alebo dôležitým meetingom sa pokojne posaďte a povedzte si: „Áno, mám pupienok, ale nebude tam navždy – ZMIZNE!“
  • Spíšte si svoje prednosti (alebo o to požiadajte niekoho blízkeho) – malý pupienok nie je ničím oproti úchvatnému úsmevu alebo iskre v oku…
  • Zamestnajte ruky a hlavu! Správna starostlivosť o pleť Vás môže upokojiť! Pleť vyčistite, chráňte a pupienok zamaskujte vhodným korektívnym make-upom.
  • Pupienok nedramatizujte! Pozrite sa okolo seba – hneď si uvedomíte, že všetci majú na pleti drobné nedokonalosti, ale vy teraz patríte medzi tých šťastných, ktorí vedia, ako sa k nim postaviť!   Teraz je to na Vás – máte všetky tajné informácie, ktoré potrebujete. Hlavne odolajte pokušeniu si pupienky vytláčať!
Romy

Komentáre

  1. no tak veľmi pokojná nikdy nebudem ale hádam raz... :D máš pravdu, tí sviniari zmiznú

    OdpovedaťOdstrániť
  2. musim ta ubezpecit, ze pupienky sa robia aj nam dospelym... :( ze to nie je iba vec puberty :)

    blog she.is.the.one

    shop mignon mignon

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára